NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY    KONTAKT REGISTRACE  KOŠÍK  PŘIHLÁŠENÍ
Facebook Instagram Pinterest Tiktok Youtube Linkedin

profil
Rebe0

Registrace: 03.02.2017

Bydliště: Praha 9

Vložených aktivit: 0

Testovaných produktů: 1







LOUTKOVÉ DIVADÉLKO MARIONETINO


MOJE HODNOCENÍ: 100%

Po divadélku jsem pokukovala už delší dobu, protože se mi líbilo, a testování nás naprosto nadchlo. Dostali jsme velkou spoustu loutek i kulis, ale nebyl problém využít ani vlastnoručně vyrobených loutek a dalších doplňků. Děti si vyhrály samostatně i nadšeně hrály divákům, krásně spolupracovaly a oba velmi kreativně improvizovali. Plánujeme nákup další sady do školky.

Pokud byste si divadlo kupovali, které ukazatele jsou pro Vás důležitější (vyberte prosím pouze dvě možnosti): 1) je pro mě důležité, že divadlo bylo vyrobeno v ČR a že získalo ocenění odborníků Správná hračka, 2) je pro mě důležité, že výrobek kladně hodnotili jiní uživatelé, 3) sleduji obojí
3) sleduji obojí. Ale hlavně by hrálo roli, že děti o divadlo mají zájem a tohle je z nejhezčích na trhu.

Co se týče balení, přišlo Vám balení Loutkového divadélka Kašpárek dostatečné anebo byste uvítali ještě vnější ochranný obal – další krabici?
Vzhledem k tomu, že divadlo přišlo spolu s dalšími doplňky v kartonové krabici navíc, bylo balení dostatečné.

Podařilo se dětem divadlo složit anebo byla nutná asistence dospělého? Přidejte prosím věk dětí.
Dětem jsem pomáhala, 3 a 5.

Kam jste divadlo umístili? Proč?
Zkoušeli jsme hrát v ložnici na posteli, na gauči a na dětském pracovním stolku. Nejvíc se osvědčila naše manželská postel, protože po rozložení loutky a kulisy zaberou opravdu hodně místa.

Jaká byla první reakce na divadlo ve složeném a následně rozloženém stavu?
Děti byly nadšené od prvního okamžiku, každý balíček mi nadšeně ukazovaly a každou loutku si musely důkladně prohlédnout, a to včetně drobných doplňků, např. džbánků v perníkové chaloupce.

Po jaké postavě děti sáhly jako první? A která postava byla následně nejvíce využívána? Uveďte prosím věk.
Asi ježibaba a vlk, ale spíš to byla náhoda, prostě postupně vybalovaly loutky a nadšené byly ze všech. Při hře se uplatnily všechny, ani nerozlišovali, o kterou pohádku se jedná, tvořili si vlastní příběhy.

Připevnění tyček – přilepili jste tyčky k loutkám napevno anebo jste využili lepící gumu? Uveďte prosím důvod.
Využili jsme lepící gumu, ale vůbec to nedrželo. S některými loutkami si hráli bez tyček, jiným jsme napevno přilepili špejle.

Co se týče postav, jaké další využití – kromě hraní divadla – byste našli? (Postava jako hračka, panenka, člen rodiny, kamarád, obyvatel pokojíčku, partner na komunikaci apod.)
U nás je teď pravý opak, všechno v domácnosti slouží jako součást divadla. I do her s tímto divadélkem děti zapojily autíčka, plyšáky a další loutky si vyrobili (například krtečka)

Napadl by Vás jakýkoliv námět na zlepšení? Uveďte prosím jakékoliv připomínky, které Vás při hraní napadaly.
Hlavní problém máme s velikostí divadla a jeho skladováním. Vlastní divadlo mi připadá zbytečně hluboké, stačil by formát, který se vejde do běžné skříňky či knihovničky. A vůbec zatím nevím, jak přehledně skladovat loutky, docela by se hodilo nabízet nějakou promyšlenou možnost, např. šanon s oddíly, kam by se loutky zavěsily. Skladování divadélka vnímám jako největší slabinu, zatím ho máme pod gaučem, což mi připadá takové nedůstojné a nepraktické.

Jaké pohádky jsou pro Vás důležité? Vyjmenujte prosím alespoň šest pohádek, bez ohledu na to, jestli je Loutkové divadlo Marionetino nabízí či nikoliv.
Naše děti zatím české pohádky moc nehrají, vymýšlejí si vlastní příběhy ze života, takže nejvíc využíváme zvířátka, lidi a auta.

Jaké další divadelní náměty byste upřednostnili? Napište počet bodů k jednotlivým tématům, bodujte prosím od 1 do 10 (10 bodů je nejvíce požadované téma, můžete použít vícekrát): 1)Pohádky o dinosaurech (Cesta do pravěku), 2) Pohádky o pirátech (Putování po dalekých mořích), 3) Pohádky o mimozemšťanech (Cesta do budoucnosti), 4) Pohádky o vláčcích (Dopravní prostředky a cestování), 5) Pohádky o autíčkách, 6) Pohádky o letadýlkách, 7) Pohádky o krtečkovi, 8) jiné pohádky známé z televize, 9) příběhy z reálného světa – ze školky, ze školy, z rodiny (Svět kolem nás)
1) 3, 2) 1, 3) 0, 4) 10, 5) 10, 6) 8, 7) 10, 8) 10 (Princezna Sofie první, Blesk McQueen, Lokomotiva Tomáš), 9) 10

Využili byste k takovýmto příběhům i texty? Pokud ano, stačil by Vám pouze vyprávěný příběh či byste upřednostnili příběh zpracovaný přímo do formy divadelního scénáře (mluvené osoby, režijní poznámky apod.).
Ne, scénáře jsme nevyužili vůbec. Ale je to tím, že jsou děti malé a preferují improvizaci, u starších dětí to jistě bude jinak.

Myslíte, že by byly zajímavé i příběhy, které mohou zpracovávat i nějaké problémy v dětském kolektivu? (šikana apod.)
Ano, u starších dětí rozhodně. Dovedu si představit i hry například o slušném chování, o etice nebo ochraně životního prostředí.

Myslíte, že by se dalo loutkové divadlo využít i jako pomůcka k výuce? Pokud ano, prosím rozveďte.
Ano, viz výše.

Myslíte, že by bylo zajímavé touto formou zpracovat např. i příběhy typu Staré řecké báje a pověsti či Biblické příběhy?
Ano. Nebo Vánoční příběh Ježíška.

15.09.2018 23:06
O NÁS / BLOG / FOTOGALERIE / OBCH.PODMÍNKY (c) 2014 - 2024 testovanonadetech.eu
MEDIA / PARTNEŘI / PODMÍNKY UŽITÍ / KONTAKT grafika: vatiklan.cz
Barion