LOUTKOVÉ DIVADÉLKO MARIONETINO
MOJE HODNOCENÍ: 100%
Divadélko Marionetino je super :-)) Předčilo naše očekávání, co do pěkného grafického zpracování, tak i co do rozsahu loutek a kulis. Navíc je možné si další loutky dokoupit. S loutkami si děti mohou v divadle hrát, aniž by je lepily k tyčkám, anebo je mohou nalepit jednoduše pomocí lepící gumy, která je taky součástí balení. S divadélkem se zabaví celá rodina, vřele ho doporučujeme všem. :-))
Připojujeme video od Emilky její sestřičky:
https://youtu.be/OV3zNm-YKdI
Pokud byste si divadlo kupovali, které ukazatele jsou pro Vás důležitější (vyberte prosím pouze dvě možnosti): 1) je pro mě důležité, že divadlo bylo vyrobeno v ČR a že získalo ocenění odborníků Správná hračka, 2) je pro mě důležité, že výrobek kladně hodnotili jiní uživatelé, 3) sleduji obojí
3) sleduji obojí
Co se týče balení, přišlo Vám balení Loutkového divadélka Kašpárek dostatečné anebo byste uvítali ještě vnější ochranný obal – další krabici?
Dostatečné
Podařilo se dětem divadlo složit anebo byla nutná asistence dospělého? Přidejte prosím věk dětí.
Asistence byla nutná. Emilka 7 let, Matěj 4 roky.
Kam jste divadlo umístili? Proč?
Na ikea podnožku na nohy (patří ke křeslu), je nižší, takže se na ní hraje dobře i dětem, její povrch je trochu šikmý, takže divadelní kulisy ani nemusí být přichycené kolíčkem. Zároveň se dá snadno přenášet z místnosti do místnosti.
Jaká byla první reakce na divadlo ve složeném a následně rozloženém stavu?
Složený stav – Je to zajímavé
Rozložený stav – Je to pěkné a je k divadlu hodně loutek, i lepící guma, pěkný návod pro děti i pro smontování divadla, je dost kulis. Loutky i kulisy jsou pěkné. Divadlo se svými doplňky předčilo naše očekávání.
Po jaké postavě děti sáhly jako první? A která postava byla následně nejvíce využívána? Uveďte prosím věk.
Po té, která byla nejdřív rozbalená. Matěj (4) si nejvíc hrál s žabičkou, Emilka (7) s princeznou.
Připevnění tyček – přilepili jste tyčky k loutkám napevno anebo jste využili lepící gumu? Uveďte prosím důvod.
Využili jsme lepící gumu. Děti si rádi hrají s loutkami i bez tyček. Napevno bychom loutky nelepili, protože máme víc loutek, než tyček a s některými loutkami bychom si potom nemohli hrát.
Co se týče postav, jaké další využití – kromě hraní divadla – byste našli? (Postava jako hračka, panenka, člen rodiny, kamarád, obyvatel pokojíčku, partner na komunikaci apod.)
Jak jsem již napsala, děti si také rádi hrají s loutkami i bez tyček, v divadle. Mimo divadlo používá loutky Matěj (4 roky) jako hračky, občas se přidá i Emilka (7).
Napadl by Vás jakýkoliv námět na zlepšení? Uveďte prosím jakékoliv připomínky, které Vás při hraní napadaly.
Vše je super.
Jaké pohádky jsou pro Vás důležité? Vyjmenujte prosím alespoň šest pohádek, bez ohledu na to, jestli je Loutkové divadlo Marionetino nabízí či nikoliv.
Jak šlo vejce na vandr, Červená karkulka, Budulínek, Koblížek, příběhy s medvídkem Pú, Kohoutek a slepička, Dlouhý široký bystrozraký, Čert a káča, O perníkové chaloupce, O pejskovi a kočičce, Doba ledová, Bolek a Lolek, Blesk Mc Queen, Mašinka Tomáš.
Jaké další divadelní náměty byste upřednostnili? Napište počet bodů k jednotlivým tématům, bodujte prosím od 1 do 10 (10 bodů je nejvíce požadované téma, můžete použít vícekrát): 1)Pohádky o dinosaurech (Cesta do pravěku), 2) Pohádky o pirátech (Putování po dalekých mořích), 3) Pohádky o mimozemšťanech (Cesta do budoucnosti), 4) Pohádky o vláčcích (Dopravní prostředky a cestování), 5) Pohádky o autíčkách, 6) Pohádky o letadýlkách, 7) Pohádky o krtečkovi, 8) jiné pohádky známé z televize, 9) příběhy z reálného světa – ze školky, ze školy, z rodiny (Svět kolem nás)
1)Pohádky o dinosaurech (Cesta do pravěku) 7
2) Pohádky o pirátech (Putování po dalekých mořích), 8
3) Pohádky o mimozemšťanech (Cesta do budoucnosti), 10
4) Pohádky o vláčcích (Dopravní prostředky a cestování), 10
5) Pohádky o autíčkách, 8
6) Pohádky o letadýlkách, 4
7) Pohádky o krtečkovi, 5
8) jiné pohádky známé z televize, 10 (názvy viz výše)
9) příběhy z reálného světa – ze školky, ze školy, z rodiny (Svět kolem nás) 5
Využili byste k takovýmto příběhům i texty? Pokud ano, stačil by Vám pouze vyprávěný příběh či byste upřednostnili příběh zpracovaný přímo do formy divadelního scénáře (mluvené osoby, režijní poznámky apod.).
Texty bychom asi moc nevyužili.
Myslíte, že by byly zajímavé i příběhy, které mohou zpracovávat i nějaké problémy v dětském kolektivu? (šikana apod.)
Ano, určitě, to je dobrý nápad. Takto by se děti učily předcházet šikaně ještě před nástupem do základní školy, kde se hlavně projevuje. Nebo by mohly být i příběhy s alkoholem, kouřením – aby děti viděly, jak to potom špatně dopadne. Takto si to děti víc zapamatují a víc to akceptují.
Myslíte, že by se dalo loutkové divadlo využít i jako pomůcka k výuce? Pokud ano, prosím rozveďte.
Ano.
Hlavně pro ten důvod viz výše, viz ukázka, jak se chránit v budoucnu před alkoholem, před kouřením, ale třeba by se mohly znázornit i vztahy v rodině a jak je řešit. Takovýto příklad z divadla by dětem určitě pomohl.
Myslíte, že by bylo zajímavé touto formou zpracovat např. i příběhy typu Staré řecké báje a pověsti či Biblické příběhy?
Ano, určitě. O těchto tématech jsem se nezmiňovala, ale naše dcera Emilka miluje staré řecké báje, hlavně o Heraklovi a Odysseovi a určitě by to uvítala.
14.09.2018 21:14